New Line RealityRealitná kancelária - New Line Reality - predaj, prenájom a kúpa nehnuteľností
Predaj, prenájom a kúpa nehnuteľností

Developerský projekt SLNEČNICE v Bratislave od CRESCO GROUP

 

  

je developerský projekt skupiny spoločností CRESCO GROUP prinášajúci kompletne novú mestskú zónu s radovou zástavbou rodinných domov, výstavbou menejpodlažných a viacpodlažných bytových domov a výstavbou oddychových a športových zón, ktorý vyrastá na okraji mestskej časti Petržalka smerom do Rusoviec. 

SLNEČNICE - JUŽNÉ MESTO tvoria dve zóny:

1. VILADOMY ponúkajúce rodinné domy v radovej zástavbe s predzáhradkami a byty v mestských vilách vyznačujúcich sa menším počtom bytov a pokojnejším bývaním. 

2. ZÓNA MESTO ponúkajúca cenovo prijateľnejšie bývanie pre tých, ktorí hľadajú mestský spôsob bývania.

 

Z ponuky CRESCO GROUP 71 rodinných domov v radovej zástavbe zostáva v ponuke posledných 10 domov. V rámci zóny VILADOMY sa dopredávajú byty postavené v 1. etape výstavby a v predaji sú nové bytu v 2. etape, ktorej výstavba aktuálne prebieha.

Do predaja bolo spustených aj prvých 348 bytov v ZÓNE MESTO vo výstavbe. Ide o 1- až 4-izbové byty s výmerami od najmenších 25 po najväčších 107 m2 obytnej plochy. Takmer všetky byty majú balkón alebo terasu. Ich ceny sa pohybujú na úrovni okolo 1 600 až 1 700 eur za štvorcový meter vrátane dane. Jednoizbové byty tak možno kúpiť za menej než 50-tisíc, dvojizbové pod 100-tisíc a trojizbové začínajú na cene tesne pod 120-tisíc eur. Byty v projekte SLNEČNICE budú preto konkurencieschopné panelákovým bytom predávaným v Petržalke, ktorých cena sa v súčasnosti pohybuje okolo 1 300 až 1 400 eur / m2. 

Byty sú dobre dispozične riešené. Za dispozičným riešením bytov, ako aj za celým projektom stojí Ing. arch. Juraj Benetin a spol. zo spoločnosti Compass, s.r.o., ktorí boli za projekt ocenení cenou Arch 2013 a Baumit fasáda roka 2012 (hlavná cena v kategórii Novostavba a Rodinný dom).

Katalóg štandardov 

 

NEW LINE REALITY in cooperation with LEGAL ADVISORY spolupracovali pri kúpe nehnuteľnosti v projekte SLNEČNICE - JUŽNÉ MESTO. Podľa nášho názoru ide o veľmi zaujímavý a ojedinelý projekt takéhoto rozsahu na našom území. S ohľadom na kvalitu projektu, prevedenie a prístup developera môžeme kúpu bytu v novej mestskej zóne SLNEČNICE odporučiť.

Pri prípave tohto článku boli použité demonštratívne fotografie a faktografické údaje  zo zdrojov: cresco.sk, slnecnice.sk, compassatelier.com a reality.etrend.sk.